Достапни линкови

Не престануваат бомбардирањата на градовите во Сирија


Бомбардирањата во Хомс
Сириските безбедносни сили повторно бомбардираа некои градови во земјата. Опозиционите активисти соопштија дека најмалу 17 лица во Хомас, а жртви има и во Алепо, Забадани и главниот град Дамаск.
Според извештаите сириската војска соопштила дека ќе формира нов совет за ослободување на земјата.
Американскиот претседател Барак Обама изјави дека конфликтот во Сирија треба да се реши без воена интервенција.
XS
SM
MD
LG