Достапни линкови

Земјотресот на Филипините однесе најмалку 43 животи


Филипинската војска соопшти дека најмалку 43 лица загинале за време на силниот земјотрес што го погоди централниот филипински остров Цебу.
Властите соопштија дека потресот со сила од 6,9 степени според Рихтеровата скала предизвикал штети на зградите, а најмалку 29 лица се исчезнати.
XS
SM
MD
LG