Достапни линкови

Бесими-Шутановац:соработката во одбраната дава успешни резултати


Министерот за одбрана Фатмир Бесими
Соработката во одбраната меѓу Македонија и Србија е традиционална, покажува успешни резултати и треба и натаму да се зајакнува. Ова е оценката која ја изнесоа министрите за одбрана на двете држави, Фатмир Бесими и Драган Шутановац по денешната средба во Белград.
Според нив, натамошната соработка е од исклучителна важност за обезбедување на мирот, стабилноста и напредокот во регионот.
XS
SM
MD
LG