Достапни линкови

Најмалку пет жртви при експлозија на фабрика во Пакистан


Најмалку 5 лица загинале при денешната експлозија на гас во пакистанскиот град Лахоре, која предизвика уривање на една трикатна фабрика. Спасувачките екипи се обидуваат да стигнат до десетиците работници кои се заробени под урнатините. Според властите, во фабриката имало 60 работници кога се случила експлозијата.
XS
SM
MD
LG