Достапни линкови

Саркози и Меркел ја повикаа Грција да ги исполни обврските


Францускиот претседател Никола Саркози и германската канцеларка Ангела Меркел
Францускиот претседател Никола Саркози и германската канцеларка Ангела Меркел ги повикаа грчките лидери да ги остварат нивните обврски и да го прифатат што побрзо пакетот мерки наманет за намалување на дефицитот на земјата.
Саркози и Меркел на заедничката прес конференција по средбата во Париз изјавија дека тие го поддржуваат и предлогот за отварање на посебна сметка за решавање на должничката криза во Грција.
XS
SM
MD
LG