Достапни линкови

Најмалку седум жртви од земјотресот на Филипините


Најмалку седум лица загинале за време на силниот земјотрес кој го погоди централниот филипински остров Цебу. Властите соопштија дека потресот предизвикал штети на зградите, а најмалку 29 лица се исчезнати. Издадена е и тревога за цунами.
Земјотресот бил со сила од 6,8 степени според Рихтеровата скала и траел околу 30 секунди.
XS
SM
MD
LG