Достапни линкови

Грчката полиција разбила канал за шверц на луѓе


Грчките власти разбиле канал за шверц на илегални имигранти кон Италија. Притоа, како што јавуват грчките медиуми, биле приведени над сто странци и осуммина припадници на криминална група. Откриен е и магацин, кој се користел за собирање на имигрантите. Во соопштението на полицијата се наведува дека каналот функционирал подолго време и дека преку него кон други земји од Европската унија илегално биле префрли голем број странски имигранти.
XS
SM
MD
LG