Достапни линкови

Њујорк Џајантс го освоија Суперболот


Над 100 милиони американци во текот на изминатата ноќ ја проследија победата на Њујорк Џајантс врз Њу Ингланд Петриотс со што го освои Суперболот во американски фудбал. И пред четири години овие два тема играа за шампионската титула и тогаш исто така победи екипата на Њујорк џајантс. На полувремето од натпреварот во Индијанополис настапи поп ѕвездата Мадона.
XS
SM
MD
LG