Достапни линкови

Силен земјотрес на Филипинте


Силен земјотрес го погоди централниот филипински остров Цебу. Властите соопштија дека потресот предизвикал штети на зградите и оти имало и жртви. Издадена е и тревога за цунами. Земјотресот бил со сила од 6,8 степени според Рихтеровата скала и траел околу 30 секунди.
XS
SM
MD
LG