Достапни линкови

Временска прогноза - Студ и снег


Битола затрупана со снег на 10 декември 2011 година.
Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во источните и јужните делови на земјава, каде на места ќе наврнат повеќе од 30 сантиметри снег. Кон крајот на денот врнежите ќе се интензивираат низ целата земја. Температурата ќе се движи од минус пет до четири степени. Во Скопје и околината слично време со температура до минус два степени.
XS
SM
MD
LG