Достапни линкови

Нетенјаху следниот месец во посета на САД


Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху
Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху ќе ги посети САД на почетокот на наредниот месец со цел да се обрати на годишната конвенција на произраелското лоби АИПАК. Во извештајот на неговиот кабинет не е наведено дали Нетанјаху ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама. Но според израелски политички извори веројатно тие ќе се сретнат да разговараат за шпекулациите во последно време дека Израел во наредните месеци ќе ги нападне иранските нуклеарни централи.
XS
SM
MD
LG