Достапни линкови

Иран ќе се одмаздува на земјите кои се обидуваат да го нападнат


Командатот на револуционерната гарда генералот Хосеин Салами
Иран ќе и се одмазди на секоја земја, која ќе се обиде да изврши напад врз неа. Командатот на револуционерната гарда генералот Хосеин Салами изјавил дека тие ќе се спротистават на сите непријателски опреации против исламската република, каде и да се наоѓаат.
САД и Израел не ја отфрлаат можноста за воен напад врз Иран доколку не се реши проблемот со нуклеарната програма. Иран тврди дека неговата нуклеарна програма е мирољубива.
XS
SM
MD
LG