Достапни линкови

Воен конвој мета на бомбашки напад во Пакистан


Пакистански војник
Еден војник во Пакистан загинал, при експлзоија на бомба поставена покрај патот додека неговиот воен конвој поминувал во реонот Курам. Други 12 војници од конвојот се повредени во престрелка со талибанците по експлозија.
Се уште не се знае дали некој од милитаните загинал или има повредени. Во реонот Курам повеќе од 100 милитанти и десетици војници се убиени во последните две недели.
XS
SM
MD
LG