Достапни линкови

Пакистанскиот премиер во Катар на мировен договор за Авганистан


Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Џилани
Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Џилани утре ќе отпатува во Катар на разговори за можен мировен договор со кој ќе се стави крај на десетгодишната војна на талибанците во Авганистан.
Потпаролот на министерството за внатрешни работи за пакистанскиот сервис на Радио Слободна Европа изјави дека премиерот ќе оствари билатерални разговори на кои сообено ќе се разговара за состојбата во Авганистан.
XS
SM
MD
LG