Достапни линкови

Тројца мажи се самозапалиле во Кина


Етнички тибетански свештеник во покраината Сичуан
Тројца мажи се самозапалиле во Кина, поради знак на протест против политиката на земјата во однос на Тибет. Радио Слободна Азија објави дека мажите се самозапалиле во покраината Сичуан во петокот.
Еден од нив починал, а другите двајца се во тешка состојба.
XS
SM
MD
LG