Достапни линкови

Американски војник застрелал авганистански чувар во воена база


Американските трупи во Авганистан
Еден американски војник застрелал авганистански чувар во воена база во западниот дел на земјата. Авганистанските власти соопштија дека инцидентот се случил поради недоразбирање.
Двајцата мажи се расправале пред влезот на базата во покраината Сари Пул, при што американскиот војник го застрелал авганистанскиот чувар во самоодбрана.
XS
SM
MD
LG