Достапни линкови

Немири на протестите во Египет


Немирите на протестите во Каиро
Не престануваат немирите на протестите против воениот режим во египетскиот главен град Каиро. Националната телевизија објави дека една даночна зграда била запалена. Немирите во земјата започнаа по насилството на еден фудбалски натпревар во Порт Саид каде загинаа 74 лица.
Демонстрантите ги обвинуваат безбедносните сили дека не успеале да го спречат крвопролевањето. Најмалку 12 лица загинаа во Каиро за време на протестите во изминатите денови.
XS
SM
MD
LG