Достапни линкови

Експлозија на гасовод во Египет


Експлозија на гасовод се случила во близина на египетскиот регион Масаид. Локалните жители соопштија дека виделе пламен во близина на градот Ал Ариш. Гасоводот ги снабдува со гас Израел и Јордан.
Гасоводот околу 12 пати досега е мета на напади од соборувањето на поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак во минатата година.
XS
SM
MD
LG