Достапни линкови

Ромни се очекува да победи и на гласањето во Невада


Мит Ромни
Мит Ромни се очекува да ја зацврсти својата позиција како водечки кандидат на Републиканската партија по гласањето во западно американската држава Невада. Според претходното гласање поранешниот гувернер на Масачусетс освои околу 54 насто од гласовите. На второто место со 19 насто се најде конгресменот Рон Пол, а на третото главниот ривал на Ромни, Њут Гингрич со 18 насто од гласовите. Претседателските избори во САД ќе се одржат во ноември.
XS
SM
MD
LG