Достапни линкови

Демонстрации „За фер избори“ во Русија


Во источна Русија започнаа анти владини демонстрации предводени од руската опозиција „ За фер избори“. Стотици луѓе демонстрирале во Владивосток и Кабаровск а протестите денеска треба да финишираат со голем митинг во Москва. Тие го изразуваат незадоволството од злоупотребите на изборите на 4 декември на кои победи Обединета Русија на Премиерот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG