Достапни линкови

Намалена стапката на невработеност во САД


Стапката на невработеност во Соединетите држави падна на 8,3 насто и е најниска во изминативе две години. Американското министерство за труд денеска соопшти дека во јануари биле отворени нови 234 илјади работни места, најмногу во приватниот сектор.
XS
SM
MD
LG