Достапни линкови

Анонимус ,,пресретнал,, разговор меѓу ФБИ и Скотланд јард


Хакерската група Анонимус соопшти дека пресретнала и објавила доверлив разговор меѓу агенти на американското Федерално истражно биро ФБИ и на британски Скотланд јард. Не е јасно на кој начин дошло до ова, но хакерите покрај снимката објавиле имејл на еден агент на ФБИ каде што биле изнесени податоци и шифра за пристап до разговорот.
XS
SM
MD
LG