Достапни линкови

Нови демонстрации во Каиро, има и жртви


Каиро, 03.02.2012
Во Каиро и денеска продолжиле судирите меѓу демонстрантите и полицијата, кои се всушност продолжение на нередите по фудбалскиот натпревар кога загинаа 74 луѓе. Денеска еден демонстрант загинал, а стотици биле повредени. Демонстрации имало и во градот Суец, каде што две лица загинале. Демонстрантите ја обвинуваат полицијата и воените власти за непревземање мерки за спречување на инцидентот по фудбалскиот натпревар.
XS
SM
MD
LG