Достапни линкови

Околу 100 загинати во бродската несреќа кај Папуа Нова Гвинеја?


Илустрација
Претставници на морнарицата на Австралија соопштија дека се страхува оти околу 100 патници од потонатиот ферибот кај Папуа Нова Гвинеја, веројатно настрадале, бидејки биле заглавени во внатрешноста на бродот. Во фериботот се превезувале над 360 луѓе, а околу 240 патници успеале да се спасат. Најголемиот дел од патниците биле жители на Папуа Нова Гвинеја.
XS
SM
MD
LG