Достапни линкови

Бесими на министерскиот состанок на НАТО во Брисел


Macedonia - Minister of defense Fatmir Besimi , Skopje, undated
Министерот за одбрана Фатмир Бесими денеска учествуваше на состанокот на министри за одбрана на НАТО и на земјите кои придонесуваат во мисиите ИСАФ во Авганистан и КФОР во Косово, што се одржа во седиштето на Алијансата во Брисел.
На состанокот министерот Бесими ги презентираше реформите кои се спроведуваат во македонската одбрана и придонесот на припадниците на АРМ во мировните мисии, истакнувајќи притоа дека Република Македонија останува посветена на стратешката определба за поддршка на НАТО операциите и придонес во севкупната безбедност.
XS
SM
MD
LG