Достапни линкови

Британскиот министер за енергија, поднесе оставка


Британскиот министер за енергетика, Крис Хјун, денеска поднесе оставка бидејки е обвинет за попречување на правдата. Имено, тој ја убедил неговата сопруга да ја превземе неговата казна за брзо возење и на неа да и бидат одземени бодови. Хјун изјави денеска дека не е виновен, но оти решил да си поднесе оставка за да може да се брани.
XS
SM
MD
LG