Достапни линкови

Времето облачно со многу снег


Денеска не очекува променливо и облачно време со повремен снег. Кон крајот на денот во јужните делови на земјата ќе има врнежи од дожд и снег. Ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер. Дневната температура ќе се движи од минус еден до четири степени. Во Скопје слично време, со дневна температура до два степени
XS
SM
MD
LG