Достапни линкови

Француското обинителство отвори истрага за несреќата на Коста Конкордија


Бродот Коста Конкордија по несреќата
Француските обвинители започнаа истрага за несреќата на италијанскиот брод Коста Конкордија, кој минатиот месец се насука во близина на Тоскана.
Обвинителството соопшти дека ги собрало сите жалби од француските туристи, кои патувале на бродот. Тие ќе испрашувани за околностите под кои се случи несреќата и за евакуацијата и условите за спасување на патниците.
XS
SM
MD
LG