Достапни линкови

Убиени 15 милитанти на Филипините поврзани со Ал Каеда


Воените сили на Филипините наводно убиле 15 милитанти поврзани со Ал Каеда. Војската соопшти дека извршила воздушни напади врз милитантите на островот Јоло, кој се наоѓа во јужниот дел на земјата.
Островот е познат како засолниште на милитантите. Форензичарите се уште не успеале да ги индентификуваат телата.
XS
SM
MD
LG