Достапни линкови

Бродска несреќа кај Папуа Нова Гвинеја


Над 100 патници се водат како исчезнати откако заринка фери бродот „Кралицата Рабау“. кај Папуа Нова Гвинеја. Досега се спасени 219 патници.
Премиерот на Австралија Џулија Џилард изјави дека станува збор за голема трагедија
XS
SM
MD
LG