Достапни линкови

Во Брисел состанок на министрите за одбрана на НАТО


Во Брисел почнува дводневен состанок на министрите за одбрана на земјите-членки на НАТО. На вториот ден од состанокот ќе стане збор за актуелни прашања поврзани со Косово.
XS
SM
MD
LG