Достапни линкови

Времето денеска ќе биде облачно со повремен снег


Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од снег. Пообилни врнежи ќе има претпладне во западните и јужните делови, а ќе се формира и нова снежна покривка. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.
Дневната температура ќе се движи од минус девет до нула степени.
Во Скопје слично време, со дневна температура до минус три степени.
XS
SM
MD
LG