Достапни линкови

Нуклеарни инспектори на ОН повторно во посета на Иран


Претставници на Меѓународната агенција за атомска енергија повторно ќе го посетат Иран на 21 и 22 февруари, каде ќе одржат серија разговори за иранската контроверзна нуклеарна програма.
Нуклеарните инспектори денеска се вратија од нивната посета на Техеран, по која заклучија дека се потребни натамошни дискусии. Директорот на агенцијата Јукија Амано изјави дека разговорите биле значајни за да се постигне напредок во суштинските прашања.
XS
SM
MD
LG