Достапни линкови

ОН-нестабилната ситуација на Косово влијае на дијалогот со Белград


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Mун
Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун изјави денеска дека потенцијално нестабилната ситуација на Косово влијае на дијалогот Белград - Приштина, како и на разговорите за европската перспектива на целиот регион.
Во извештајот на ОН кој го опфаќа периодот од 16 октомври минатата до 15 јануари оваа година е наведено дека позицијата статус кво не може да биде пат кон трајно решение на косовскиот проблем, туку е потребна силна визија како да се оди напред и заедничко ангажирање.
XS
SM
MD
LG