Достапни линкови

Судир на полициски групи во Либија


Припадници на либиската полиција
Во главниот либиски град Триполи се судриле две ривалски групи на полицијата. Министерството за внатрешни работи соопшти дека престрелката била меѓу припадници на полицијата од Мисрата и Зинтан.
Двете полициски групи се бореа заедно за време на соборувањето на поранешниот либиски лидер Моамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG