Достапни линкови

Ирак ќе биде домаќин на следниот самит на Арапската Лига


Ирак ќе биде домаќин на наредниот самит на Арапската лига, кој ќе се одржи наредниот месец. Асистент секретарот на Арпаската лига, Ахмед бен Хили на прес конференција со ирачкиот министер за надворешни работи Хошијар Зебари изјави дека арапските министри за економија ќе се сретнат на 27 март, министрите за надворешни работи ден подоцна, а лидерите на земјите на 29 март во Багдад.
Тоа ќе биде прва конференција од таков вид што ќе се одржи во Ирак од 1990 година.
XS
SM
MD
LG