Достапни линкови

Сириските сили ги интензивираат акциите


Анти-владините демонстрации во Сирија
Сириските активисти соопштија дека најмалку 8 цивили и 15 војници загинале за време на борбите во градот Хомс. Владините сили се судрија со воените дезертери и во неколку планински градови околу Дамаск.
Сириските сили ги интензивираа акциите поради тоа што Западните земји и Арапската лига не успеаа да ги надминат несогласувањата со Русија за резолуцијата во кој се повикува сирискиот претседател Башар ал Асад да се повлече од функцијата.
XS
SM
MD
LG