Достапни линкови

Путин на протестите гледа како знак на грижа на народот


Рускиот премиер Владимир Путин
Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека протестите во изминатите денови иницирани од претседателските избори во наредниот месец се знак дека народот се грижи.
Серија на масовни протести се одржаа во Москва и низ другите градови поради нерегуларноста на парламентарните избори во декември минатата година и останувањето на Путин на власт.
Путин говорејќи по средбата со изборните набљудувачи рече дека интензивната политичка борба може да помогне во оформување на владините принципи.
XS
SM
MD
LG