Достапни линкови

Претставници на МААЕ повторно ќе одат во Иран


Претставниците на МААЕ во Виена, 01.02.2012
Претставници на Меѓународната агенција за атомска енергија соопштија денеска дека имале добри разговори во Иран во врска со неговата нуклеарна програма, но оти се потребни натамошни дискусии. Планирана е уште една посета на Иран во блиска иднина, соопштија од агенцијата, по три-дневните разговори во Техеран.
XS
SM
MD
LG