Достапни линкови

Сеуште има шанси за преговори со Иран


Американски разузнавачки претставници сметаат дека Иран можеби сеуште е отворен за преговори во врска со неговата сомнителна нуклеарна програма. Директорот на разузнавачката агенција, Џејмс Клипер изјави дека комбинацијата на санкции и дипломатија сеуште можат да го принудат Иран да се откаже од нуклеарните амбиции. Директорот на ЦИА, Дејвид Питреус оцени дека со најновата рунда санкции против Иран, е извршен сериозен економски притисок врз режимот во Техеран.
XS
SM
MD
LG