Достапни линкови

Ослободени кинезите кои беа киднапирани во Египет


Кинеската агенција Ксинхуа јави дека сите 25-мина кинески работници, кои беа киданпирани од бедуини во Египет, биле ослободени. Кинеската амбасада во Каиро ја потврди оваа информација. Инаку, 29-мина кинески работници, кои се киднапирани од бунтовниците во Судан, сеуште се во заложништво.
XS
SM
MD
LG