Достапни линкови

Времето облачно, попладне снег


Времето во Македонија претпладне ќе биде умерено, а во западните делови значително облачно. Попладне облачно со врнежи од снег, кои ќе се интензивираат во вечерните и ноќните часови. Ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер, кој ќе услови појава на снежни наноси.
Темпратуратата преку ден ќе се движи од минус 10 до нула степени.
Во Скопје слично време, со дневна температура до минус четири степени.
XS
SM
MD
LG