Достапни линкови

Обама призна напади со беспилотни летала во Пакистан


Американскиот претседател Барак Обама призна дека со американски беспилотни летала се изведувале напади на територијата на Пакистан. На синоќешниот онлајн форум Обама прецизира дека нападите биле вршени на границата со Авганистан, а цел биле талибански милитанти и припадници на Ал Каеда. Пакистанските власти јавно ги осудија ваквите напади.
XS
SM
MD
LG