Достапни линкови

Во Украина, 30 жртви од студенoто време


Украинското министертво за вонредни ситуации соопшти дека 30 луѓе умреле од премрзнување откако земјата во изминативе пет денови е зафатена од многу студено време со температура под 33 целзиусови степени. Министертството додава дека околу 500 други, главно бездомници, биле под третман поради смрзнатини.
XS
SM
MD
LG