Достапни линкови

Посредникот на ЕУ Купер на Косово


Роберт Купер, Едита Тахири
Посредникот на Европската унија во разговорите меѓу Белград и Приштина Роберт Купер денеска ќе престојува на Косово. Тој треба да разговара со шефицата на косовската делегација на разговорите Едита Тахири. Како главна тема во Приштина се наведува претставувањето на Косово на регионалните собири, како и остварувањето на досега постигнатите спогодби.
XS
SM
MD
LG