Достапни линкови

Обама во живо одговараше на прашања на интернет


Американската економија се подига, рече американскиот претседател Барак Обама во своето прво виртуелно интервју, преку Google Плус. Многу од прашањата за Обама биле поднесени и избрани преку гласање на YouTube. Дискусијата е емитувана на Google Плус, на интернет страницата на Белата куќа и на каналот на YouTube на Белата куќа.
XS
SM
MD
LG