Достапни линкови

Рускиот новинар кој исчезна во Сирија е жив


Протести во Латакија
Рускиот новинар Александар Рибин, кој исчезна во Сирија пред десетина дена е жив и здрав. Тој е во Турција од каде треба да патува за Грузија. Главниот уредник на таџикистанскиот неделник „Бизнис и политика“, за кого пишувал Рибин изјави дека добил е-маил од новинарот. Не се соопштуваат други детали. Рибин известувал за состојбата во Сирија. Немаше никакви информации за него од 20 јануари кога го напуштил градот Летакија.
XS
SM
MD
LG