Достапни линкови

Мерко-случувањата во Струга немаат врска со политика


Струга
Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко изјави денеска дека случувањата во Струга немаат врска со политика. Според него безбедносната состојба не е нарушена и се преземаат мерки за смирување на топката.
Тој изрази надеж дека во иднина нема да има повеќе такви инциденти. Мерко побара да се сретне со вевчанскиот градоначалник за да ги решат сите отворени прашања.
XS
SM
MD
LG