Достапни линкови

Руски новинар исчезнал додека известувал за состојбите во Сирија


Анти-владините протести во Сирија
Рускиот новинар Александар Рибин, кој за таџикистанскиот неделник Бизнис и политика известувал за состојбата во Сирија исчезнал пред десет дена.
Уредникот на неделникот Џамшед Улмасов изјави дека колешката на Рибин, Анастасија Пишугина, која се уште се наоѓа во Сирија, пратила порака на Скајп дека Рибин го напуштил градот Латакиа на 20 јануари и оттогаш не се се слушнала со него. Неделникот побарал помош од руската амбасада во Дамаск.
XS
SM
MD
LG