Достапни линкови

Бомбашки напад во Пакистан-три жртви


Еден командант на исламските милитанти и најмалку две лица загинаа при напад на бомбаш самоубиец во северозападен Пакистан. Според извештаите мета на нападот бил командантот Хаји Ахунзада, кој е дел од Ансар-Ул- Ислам организацијата, а се преселил во Пешавар, поради претходните два обиди за атентат врз него. Пакистанските власти ја обвинија ривалската организација Лашкар-е-Ислам за инцидентот.
XS
SM
MD
LG